NK Bratstvo Gračanica

službena web stranica

Poraz protiv Sloge, u narednom kolu u Gračanici gostuje Metalleghe BSI
  • 03.09.2017 18:30

Nogometaši Bratstva poraženi su u utakmici 5. kola Prve lige FBiH na gostovanju kod Sloge Simin Han. Rezultat je bio 2:0 za domaće a strijelac oba gola bio je Joco Stokić. Uprkos velikom broju pojačanja Sloga nije pokazala neku dimenziju više u odnosu na Bratstvo. Prije svega diskutabilan jedanaesterac za Slogu, te nekoliko sudijskih odluka koje su prevagnule na stranu domaćih, dale su potrebni vjetar u leđa ekipe iz Simin Hana.

Na samom početku susreta po jedna dobra šansa za obje ekipe. Prvo je Stokić iz slobodnog udarca pogodio prečku, da bi nedugo zatim Poturalić šutirao malo preko gola Hamzabegovića. U 23.minuti domaći stižu u vodstvo. Nakon lijepe akcije Stokić sjajno matira Divkovića, za 1:0. Poslije tog gola jalovi napadi i jednih i drugih. U 36. minuti Efendić pada u šesnaestercu Bratstva a sudac pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Stokić. Osim sumnjivog penala bilo je još nekoliko takvih situacija. Izdvojiti ćemo dvije. Prva je, kada je Pirić namjerno udario laktom u lice Ćosića a kao kaznu dobio je samo žuti karton. Druga se desila u drugom poluvremenu kada je Stjepanović koji je imao žuti karton startovao sa leđa na Vehabovića u namjeri da prekine kontru Bratstva i dobio samo usmeno upozorenje od glavnog arbitra. Postavlja se pitanje zašto pripremati ekipu pet dana ako ekipa neće moći iskazati svoj potencijal na terenu.

Ipak vjerujemo da će naši momci iz svega izaći jači te upisati novu pobjedu u narednom kolu kada u Gračanici gostuje ekipa Metalleghe-a.