NK Bratstvo Gračanica

službena web stranica

Poraz od Toška nakon jedanaesteraca, danas protiv Doboj Istoka za treće mjesto
  • 30.07.2017 08:14

Nogometaši Bratstva poraženi su prvog dana turnira koji se igra u Doboj Istoku od ekipe Toška. Nakon regularnog dijela utakmice rezultat je bio 2:2, ali ekipa iz Tešnja je prošla u finale nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Već nakon 15 minuta igre Tošk na iznenađenje mnogih vodio sa 2:0. Prvi gol je bio plod loše intervencije naše odbrane nakon kornera, dok je drugi gol postignut iz slobodnog udarca. Ipak u 20. minuti, Ikanović sa bijele tačke smanjuje rezultat na 2:1. U drugom dijelu dosta bolja igra Bratstva a za 2:2 pogodio je Stjepanović nakon prekida. Imali su naši igrači još nekoliko prilika u kojima je prednjačio Poturalić ali do gola nismo mogli.
U penal seriji svi igrači osim Salkića su postigli golove te je Tošk izborio prolaz dalje u finale.

Naša ekipa danas od 16 sati igra utakmicu za treće mjesto protiv domaćina NK Doboj Istok.