NK Bratstvo Gračanica

službena web stranica

Bratstvo bolje od Banovića u prvom pripremnom susretu
  • 10.07.2017 09:01

Nogometaši Bratstva za vikend su odigrali prvu kontrolnu utakmicu u sklopu priprema za početak sezone 2017/2018. Protivnik je bila ekipa Budućnosti iz Banovića.

Krenulo je Bratstvo ofanzivno od prve minute sa nekoliko novih igrača u sastavu, ali nisu uspjeli u pokušaju da u ranom periodu igra postignu pogodak. Najbolju šansu u prvom dijelu imao je Mujkić kada njegov udarac sjajno brani golman domaćih. U drugom poluvremenu trener Bratstva, Nusret Muslimović, šansu je dao i ostalim igračima tako da su svi dobili po 45 minuta. Gol odluke pao je na samom startu drugog poluvremena, kada su gosti izvršili sjajan presing, domaćem štoperu loptu krade mladi Jukan i matira golmana Banovića za kasnije će se ispostaviti konačnih 0:1.

U narednom periodu Bratstvo će imati dosta vremena za uigravanje ekipe jer slijede tri turnira na kojem će učestvovati.